صفحه اصلی
درباره ما
آرشیو اخبار
تماس با ما
معرفی خدمات
درخواست حمل بار
نمایندگی ها
آگهی ها
مقررات حمل بار
اخبار
تماس با ما
انتخاب زبان

مدیرعامل راه آهن با بیان این که دستیابی به سهم ۳۰ درصدی حمل بار در کشور توسط راه آهن، هدف ما دربرنامه ششم توسعه است، گفت: بدون تردید تعامل، تلاش و بسیج تمام منابع و امکانات در این زمینه، سهم ریل را در حمل بار کشور افزایش خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در جلسه بررسی کیفیت و کمیت حمل بار درخطوط ریلی کشور درسال ۹۸ افزود: بررسی شاخص های حمل بار در شبکه و تجدید نظر در این شاخص ها، ضمن افزایش سرعت بازرگانی، بهره وری راه آهن در استفاده از امکانات و دارایی موجود بیش از پیش ارتقا می بخشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار افزایش سرعت بازرگانی از طریق رفع گلوگاههای ظرفیتی، افزایش ظرفیت های تخلیه و بارگیری و تکمیل زیرساخت های حمل ونقل ترکیبی در زیربخش ریلی کشور شد و گفت: راه آهن برای افزایش سرعت بازرگانی در ۲۱ منطقه ریلی کشور با تعریف شاخص های عملیاتی مناسب، تحقق این برنامه ها را در دستورکار خود قرار داده است.
مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه ما به دنبال ارائه راهکارهای مناسب و رایزنی ها با صاحبان کالا برای افزایش سهم حمل بار در خطوط ریلی کشور هستیم، اظهارداشت: همه مدیران مناطق و کارکنان راه آهن باید در تحقق این شاخص ها تلاش کنند، زیرا هزینه های جاری و نگهداری خطوط به این درآمدها بستگی دارد.
رسولی تاکید کرد: امکانات موجود در راه آهن از جمله ناوگان، خطوط ریلی و دانش فنی آمیخته با تجربه کارکنان، نشان می دهد که سرمایه های زیادی در اختیار راه آهن است و با بررسی اولویت ها و توانمندیها، در سال جاری می توانیم به اهداف از پیش تعیین شده در این بخش با مدیریت بر مبنای عملکردها دست پیدا کنیم.
معاون وزیر راه وشهرسازی خاطرنشان کرد: با وجود پیشرفتهای صنعتی هنوز هم برخی از کشورهای جهان از امکانات قدیمی خود در حوزه ریلی استفاده می کنند و ما نیز باید از تمام امکانات قدیم و جدید در خطوط ریلی کشور استفاده کنیم تا با کاهش هزینه ها راندمان کاری را در راه آهن ارتقا دهیم.
مدیرعامل راه آهن به مزیت های آسیب شناسی برخی از امور و برنامه ها برای ایجاد انگیزه های بیشتر در بین کارکنان، یادآور شد: شناسایی افراد توانمند و با انگیزه به عنوان بازوان اجرایی، بر عملیاتی شدن برنامه های راه آهن در حوزه حمل ونقل ریلی تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.
گفتنی است، در جلسه بررسی کیفیت و کمیت حمل بار در خطوط ریلی کشور در سال ۹۸مدیران مناطق با ارائه گزارشی از عملکرد مناطق مربوطه در حوزه حمل بار مقرر شد، مناطق یادشده در راستای روند صعودی حمل ونقل بار در خطوط ریلی کشور با استفاده از روش های کارآمد و نظامات ساده تلاش کنند.
جلسه بررسی کیفیت و کمیت حمل بار در خطوط ریلی کشور در سال جاری با حضور قائم مقام، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران مناطق و ستادی راه آهن با هدف بررسی تاثیر عوامل موثر در افزایش حمل بار در خطوط ریلی کشور برگزار شد.

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ساعت ۱۷:۰۶ تعداد بازدید ۹۸۵